دنیای پرینتر سه بعدی

عوامل موثر در قیمت پرینت سه بعدی  

توسط قیمت چاپ سه بعدی, پرینتر سه بعدیدر 10/01/1398


عوامل موثر در قیمت پرینت سه بعدی

از آنجایی که میدانید پرینت سه بعدی دارای قیمت های متفاوت و مختلفی است و از ساعتی 10 هزار تومان تا ساعتی 30 هزار تومان بسته به نوع کیفیت دستگاه و موارد زیر متغیر خواهد بود :


دانسیته یا چگالی یا infill :

منظور از این درصد چگالی داخلی یک جسم هست که با بالارفتن عدد این درصد قطعا زمان کار پرینتر و در نتیجه هزینه نهایی بالاتر خواهد رفت .

عوامل موثر در قیمت پرینت سه بعدی

نمونه چگالی مختلف در یک جسم که نشان دهنده تراکم داخلی آن است.


ضخامت لایه گذاری یا دقت پرینتر یا رزولوشن :

ضخامت لایه گذاری یکی از مواردی است که در کیفیت کار و قیمت موثر است و از 50 میکرون تا 400 میکرون قابل تنظیم است و هر چه این عدد کمتر باشد کیفیت و قیمت چاپ به همین نسبت بالاتر می رود.

عوامل موثر در قیمت پرینت سه بعدی


سرعت کار پرینتر:

اگر سرعت کار پرینتر بالا رود به همان اندازه قیمت و کیفیت کاهش پیدا می کند زیرا سرعت بالا باعث می شود جزئیات کار به درستی و به صورت کامل ایجاد نشود.

بنابراین با توجه به موارد بالا قیمت گذاری برای پرینتر سه بعدی می تواند متفاوت باشد و همچنین در مجموعه ما سعی شده کار را به صورتی انجام دهیم که دلخواه مشتری عزیز باشد یعنی اگر کیفیت یا هزینه هر کدام که برای مشتری مهم است بر اساس آن کار پذیرش و انجام خواهد شد.

تاثیر پرینت سه بعدی در بعضی از مواقع به کیفیت دستگاه مرتبط خواهد بود.

مجموعه سه سو دارای چند دستگاه پرینتر سه بعدی با بالاترین کیفیت خروجی می باشد و بعضی از دستگاه های ما جزء برترین پرینتر های سال ۲۰۱۸ می باشد که قطعا چاپ با این گونه دستگاه ها هزینه و کیفیت بالاتری را برای عزیزان در بر خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    سبد خرید